نسل پنجم اینترنت همراه (۵G) و تحولی در بازاریابی

نسل پنجم اینترنت همراه (۵G) و تحولی در بازاریابی

ا پیدایش شبکه ۴G شاهد حرکت رو به جلو و پیشرفت روز افزون بازاریابی آنلاین در سال های اخیر بوده‌ایم، این روزها اکثر فعالیت های بازاریابی بدون استفاده از برنامه های موبایل میسر نخواهد بود. حال که قرار است نسل پنجم اینترنت همراه پا به عرصه ظهور گذارد، بی تردید تاکتیک های بازاریابی دیجیتالی دستخوش تغییر و تحولات بسیاری می‌شود و این تغییرات توام با پیشرفت خواهد بود.

با این که شبکه های ۵G هنوز نو پا بوده و راهی طولانی در پیش دارند، اما می‌توان پیش بینی کرد که این تکنولوژی دریچه های جدیدی در مقوله ارتباطات مطمئن و انتقال سریع داده ها به روی بشریت می‌گشاید و طلیعه دار پدیده ای خواهد بود که از آن با عنوان “اینترنت اشیاء” یاد می‌شود. با این تفاسیر امکانات گسترده و شگفت انگیزی در اختیار بازاریاب ها قرار می‌گیرد که تاکنون ورای تصورشان بود.

در اینجا قصد داریم شما را با این امکانات آشنا کنیم. پس با گروه آزالیا همراه باشید:

۱. تمامی وسایل بی وقفه به اینترنت متصل خواهند بود.

بسیاری بر این باورند که پدیده “اینترنت اشیاء” و تکنولوژی ۵G به نحوی با هم در ارتباطند، این شبکه اینترنتی فوق سریع و نوظهور بستری فراهم می‌سازد تا تمامی وسایل بی وقفه با یکدیگر در ارتباط باشند، چیزی که نظیر آن را تنها در فیلم های علمی تخیلی دیده‌ایم.

این روزها گوشی هوشمند و کامپیوترتان از طریق برنامه های مختلف به یکدیگر متصل هستند، حال در ذهن خود مجسم کنید سایر لوازم منزلتان نیز به این جمع بپیوندند و با گوشی و کامپیوترتان در ارتباط باشند. در این صورت می‌توانید به درک صریحی از تغییر و تحولاتی دست یابید که در آینده نزدیک در عادتهای روزانه، مصرف انرژی و مایحتاج رخ می‌دهد. با کمک این اطلاعات می‌توانید به محصولات و خدماتی روی آورید که در این دنیای جدید و کشف نشده هدفمندتر عمل می‌کنند و از تبلیغات غیرضروری اجتناب کنید.

۲. سرعت دانلود به طرز چشمگیری افزایش می‌یابد.

بازاریابی آنلاین بسیار سریع تر خواهد شد، اگر شما هم برای برقراری تعامل با مشتریان خود از اسکایپ استفاده می‌کنید یا مدام در حال ارسال و دریافت فایل هستید، شنیدن چنین خبر نویدبخشی می‌تواند شما را به هیجان آورد.

اگر در حال حاضر دانلود فایلی که حجم آن معادل یک فیلم دو ساعته است، یک ساعت زمان می‌برد، با وجود تکنولوژی ۵G این مدت به چند ثانیه می‌رسد. شما می‌توانید سرعت و ارتباط خود را بر روی یک شبکه حفظ کنید، بی آن که نگران بالا رفتن شمار کاربرانی باشید که همزمان از آن شبکه استفاده می‌کنند و این یعنی خداحافظی با تماس هایی که به ناگه قطع می‌شوند و انتقال داده هایی که متوقف می‌شوند.

۳. انتقال داده ها در کسری از ثانیه و بی درنگ صورت می‌پذیرد.

در حال حاضر ابر قدرت هایی همچون سامسونگ، اریکسون و نوکیا با تمام توان بر روی تکنولوژی ۵G کار می‌کنند تا هر چه سریعتر آن را به بازار عرضه دارند و زمانی که نسل پنجم اینترنت همراه از گرد راه فرا برسد، از تکنولوژی های جدیدی مثل تماس های تصویری سه بعدی و واقعیت مجازی پرده بر می‌دارد. داده ها در کسری از ثانیه و بی درنگ منتقل می‌شوند؛ فرقی نمی‌کند سوار اتومبیل شخصی خود هستید و در جستجوی اطلاعات ترافیکی یا در سوپر مارکتید و چشم امید به کاهش قیمت ها بسته‌اید. نسل پنجم اینترنت همراه فرصت های جدیدی را در اختیار کمپین های بازاریابی قرار می‌دهد تا از طیف وسیع دستگاه های هوشمند برای دسترسی به مشتریان بهره بگیرند.

۴. در رویدادهای بزرگ می‌توان کیفیت ارتباطی بهتری را انتظار کشید.

زمانی که چندین هزار تفر در یک استادیوم فوتبال یا فستیوال موسیقی کنار هم جمع می‌شوند، چه اتفاقی می‌افتد؟ بدون شک در میان آشفته بازار سلفی گرفتن ها و توئیت گذاشتن، نمی‌توان توقع داشت که موبایل آنتن دهد. در چنین شرایطی بازاریاب هایی که برای این رویدادها کلی خواب و خیال دیده‌اند نمی‌توانند آن دست فعالیت های تبلیغاتی خود را سر و سامان دهند که بر پایه آپلود کردن تصاویر در رسانه های اجتماعی از قبیل اینستاگرام استوار است. چرا که تمامی دستگاه ها در تلاش و تکاپو هستند تا به یک ایستگاه ماهواره‌ای متصل شوند. اما در شبکه های ۵G شمار ایستگاه های کوچکی که سیگنال خود را از طریق ماهواره دریافت می‌کنند افزایش می‌یابد و در نتیجه چنین مشکلی به وجود نخواهد آمد.

۵. تکنولوژی ۵G بخش لاینفک شبکه جهانی خواهد بود.

اگر به خاطر فعالیت های بازاریابی خود تجربه سفر به کشورهای دیگر را دارید، می‌دانید که متصل شدن به شبکه های یک کشور جدید چقدر حرص در بیار و اعصاب خرد کن است، حتی بسیاری از مواقع چاره ای نداشتید جز آن که بی خیال تلفن همراه خود در برخی مناطق شده و آن را خاموش کنید. ایده ای که در پس تکنولوژی ۵G نهفته است قابل استفاده و در دسترس بودن در هر زمان و مکانیست، و این یعنی در مقایسه با شبکه های ۳G و ۴G بسیار کارآمدتر خواهد بود.

کنفرانس های جهانی ارتباطات رادیویی چندین و چند کشور مختلف را گرد هم جمع کرده است تا بر سر استانداردهای بین المللی و چشم انداز استفاده از آن با هم به توافق برسند تا به شما اطمینان دهند که فرقی نمی‌کند تلفن همراهتان در کشور ژاپن ساخته شده یا آمریکا یا بریتانیا، تلفن در هر کشوری که باشید به خوبی کار می‌کند. تعریف استانداردهای جهانی راهیست برای دسترسی آسان و بی دردسر به مصرف کنندگان بین المللی.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها